Duben 2018

Druhé kolo mistrovství světa

27. dubna 2018 v 7:24 Aktuality

Na mistrovství světa ve snookeru včera začalo druhé kolo. Je tu zmínka o několika zápasech a rozpis kola druhého.

Jak jsem již psala, Joe Perry byl prvním postupujícím, neboť zvítězil v prvním kole nad Markem Selbym, který obhajoval titul.

Byl vyřazen z bojů také z dalších velkých favoritů letošního mistrovství světa, Shaun Murphy, kterého porazil v rozhodujícím framu prvního kola Jamie Jones 10-9.

Mistr světa z roku 2005 prohrál s hráčem na 51. místě světového žebříčku. Murphy měl zápas pod kontrolou do stavu 8-5, ale potom už byl sledován Jonesem, který dokázal udržet nervy a vyhrál také rozhodující frame. Jones se musel probojovat do Crucible přes tři kvalifikační kola.

"Myslím, že je to moje nejlepší vítězství," řekl Jones pro World Snooker. "Nikdy jsem se necítil pod takovým tlakem. Hrál jsem spoustu rozhodujících zápasů, ale tady jste pod tlakem každý frame, nezáleží, zda je rozhodující."

Shaun Murphy mimo jiné řekl: "Jsem rád, že jsem vyhrál tento turnaj v roce 2005, když jsem nevěděl, co dělám, neměl šrámy z bitev a nechápal strach. Nyní jsem o trochu starší a více se bojím."

Radost si udělal také Barry Hawkins, který porazil na své 39. narozeniny Stuarta Carringtona 10-7.

Neil Robertson prohrál s Robertem Milkinsem 10-5. Jack Lisowski vyřadil mistra světa z roku 2015 Stuarta Binghama 10-7.

Včera postoupil výhrou rozhodujícího framu Judd Trump, který měl s Chrisem Walkelinem plné ruce práce, když vedl 8-4 a Walkelin ještě dokázal srovnat.

Ali Carter vs Ronnie O'Sullivan

Všechny zápasy přenáší Eurosport a Eurosport player.

Mark Selby out z mistrovství světa

22. dubna 2018 v 10:50 Aktuality

Mark Selby včera ztratil svou šanci obhájit a zároveň získat čtvrtý titul mistra světa, když prohrál v prvním kole s Joem Perrym 10-4. Pro mnohé to byl jistě překvapivý výsledek zápasu u světové jedničky. Selby tuto sezónu však neměl zdaleka přesvědčivou. Jisté je, že ta ohromně úspěšná minulá, kdy vydělal přes milión liber, se těžko dala znovu očekávat. Přesto však vyhrál v této sezóně dva vysoce dotované turnaje - International Championship a China Open. Zvláště po China Open se zdálo, že by se mu mohla vrátit jeho forma právě do Sheffieldu. Ale to se nestalo.

Mistrovství světa předcházela tříkolová kvalifikace. Ti, co se letos probojovali, museli projít tři těžká kola na best of 19 frames. Má to svoje pro i proti. Tady ovšem můžu říct, že bych si přála, aby měli všichni hráči stejnou startovní čáru, zejména proto, že jde o velmi prestižní turnaj a po celou sezónu tak zpravidla turnaje začínají. Letos z nich vyšla opravdu silná šestnáctka hráčů, kteří mohou ohrozit top nasazené hráče. Můžeme se těšit na opravdu úporné bitvy s nečekanými obraty již od samého začátku turnaje.

Trávila jsem jedenáct sezón na stránkách světové jedničky a sledovala jeho dráhu. Byla to spousta hodin a skutečně náročné práce. Joe Perry jistě nebyl pro Marka lehký los. Ale na mistrovství světa je každé kolo těžké. Musíte počítat, že právě v těchto zápasech se prověří vaše forma. Mark je zkušený hráč, který dokázal mnohdy nemožné. Celý tento snookerový rok měl však rozpačité výkony. Myslím, že jeho problém není ani tak ve hře, jako v jeho psychice.
Něco se změnilo. Je těžké, když jste na vrcholu, si to uvědomit.

Před námi očekávané mistrovství světa 2018

19. dubna 2018 v 18:13 Aktuality

Před námi je mistrovství světa v Sheffieldu a podíváme se, jak dopadlo losování do prvního kola tohoto nejdůležitějšího turnaje sezóny. Turnaj si letos připisuje pro vítěze nejvyšší prize money, tj. 425.000 liber. Titul obhajuje Mark Selby, který je trojnásobným vítězem z roku 2014, 2016 a 2017.

Šampionát začíná tuto sobotu 21. dubna 2018 a můžete ho sledovat na Eurosportu a Eurosport playeru.

Kvůli technické závadě se losování opozdilo o dvě hodiny, ale zde je přehled rozlosování 1. kola, které končí ve čtvrtek 26. dubna:

Pic: Snooker blog cz

Snookerový rozhodčí Brendan Moore (46) bude podruhé rozhodovat finále mistrovství světa v Crucible Theather.
Nejdůležitější snookerový turnaj začíná 21. dubna 2018 a finálový zápas je naplánován na 6. a 7. května 2018. Moore rozhodoval první finále v roce 2014, když Mark Selby porazil Ronnieho O'Sullivana. A bude to opět tento muž, který bude řídit nejsledovanější finále sezóny.

"Nemůžu se dočkat. Jsem opravdu nadšený," řekl Moore pro World Snooker, který je na profesionální dráze rozhodčího od roku 2005 a poprvé rozhodoval v Crucible v roce 2008. "Je to největší ocenění pro rozhodčího. Byl jsem znovu vybrán, s ohledem na to, kolik dobrých rozhodčích nyní máme. Je to skvělý pocit."

Brendan Moore je sheffieldským rodákem, kde žije se svou rodinou.

Letošní mistr světa obdrží největší peněžní šek v historii, kdy bude vítěznému finalistovi předán šek na 425.000 liber.

Titul obhajuje Mark Selby (34) z Leicesteru. První vítězství vybojoval v roce 2014, když porazil Ronnieho O'Sullivana 18-14. Druhý titul získal o dva roky později v roce 2016, když zvítězil nad Dingem Junhuiem 18-14. Třetí triumf si Selby připsal loni, když ve finále zdolal Johna Higginse 18-15. Letos by chtěl, navzdory ne příliš úspěšné sezóně, obhájit prvenství a získat titul mistra světa počtvrté.

V anketě v pravém sloupci můžete hlasovat, zda si myslíte, že Mark Selby obhájí a získá v Sheffieldu svůj čtvrtý titul.

Kvalifikace na mistrovství světa 2018

15. dubna 2018 v 14:24 Aktuality

Od 11. dubna 2018 probíhají v English Institute of Sport v Sheffieldu tříkolové kvalifikace na mistrovství světa. Platí pro ně, že nejlepších 16 hráčů se kvalifikací neúčastní a jsou automaticky nasazeni do prvního kola, kde k nim bude rozlosováno 16 hráčů, kteří projdou kvalifikačními koly. Není lehké projít všechna tři kola, která se hrají na best of 19 frames.

Liang Wenbo
pic: WPBSA

Nyní probíhá druhé kolo a musím zmínit výkon Lianga Wenba, který v prvním kvalifikačním kole, kde hrál s Rodem Lawlerem, nastřílel maximální 147 bodový break a vzápětí po dalším framu to byla jeho velká šance na druhou 147, když nepotopil závěrečnou černou! Mohl se stát prvním hráčem, který by v jednom zápase dokázal nastřílet dvě maxima.

Další informace o kvalifikacích na mistrovství světa najdete také na Snooker blogu cz na Facebooku https://www.facebook.com/snookerblogcz/.

Kvalifikace, které probíhají až do středy 18. dubna, můžete sledovat na live scoringu na World Snookeru anebo zde na linku snooker org. http://www.snooker.org/res/index.asp?event=604. Přenáší je také Eurosport player.

Protože samotné mistrovství světa začne v sobotu 21. dubna 2018, bude nadcházející čtvrtek pro první kolo šampionátu provedeno losování hráčů, kteří úspěšně dokončili kvalifikace, k hráčům automaticky nasazených. Losování můžete sledovat ve čtvrtek 19. dubna živě od 11:00 h na stránkách World Snookeru na Facebooku.

A jaké je letošní složení automaticky nasazené top 16?

15. dubna 2018 v 13:02 Aktuality

Milí čtenáří a fanouškové snookeru, jsem zde opět po dvou letech, abych oživila informace ze světa snookeru pro vás, kteří se o tento sport zajímáte. Mým cílem je vytvořit pro vás Snooker blog opět zajímavý a samozřejmě aktuální. Píši ho ve svém volném čase, který mi minulé měsíce tolik chyběl, ale ráda bych znovu navázala na naše společné úspěšné roky. Těším se, že budete se mnou u dění a budete mi psát také své komentáře. Připravím pro vás také oblíbené ankety.