Mark Selby out z mistrovství světa

22. dubna 2018 v 10:50 |  Aktuality


Mark Selby včera ztratil svou šanci obhájit a zároveň získat čtvrtý titul mistra světa, když prohrál v prvním kole s Joem Perrym 10-4. Pro mnohé to byl jistě překvapivý výsledek zápasu u světové jedničky. Selby tuto sezónu však neměl zdaleka přesvědčivou. Jisté je, že ta ohromně úspěšná minulá, kdy vydělal přes milión liber, se těžko dala znovu očekávat. Přesto však vyhrál v této sezóně dva vysoce dotované turnaje - International Championship a China Open. Zvláště po China Open se zdálo, že by se mu mohla vrátit jeho forma právě do Sheffieldu. Ale to se nestalo.

Mistrovství světa předcházela tříkolová kvalifikace. Ti, co se letos probojovali, museli projít tři těžká kola na best of 19 frames. Má to svoje pro i proti. Tady ovšem můžu říct, že bych si přála, aby měli všichni hráči stejnou startovní čáru, zejména proto, že jde o velmi prestižní turnaj a po celou sezónu tak zpravidla turnaje začínají. Letos z nich vyšla opravdu silná šestnáctka hráčů, kteří mohou ohrozit top nasazené hráče. Můžeme se těšit na opravdu úporné bitvy s nečekanými obraty již od samého začátku turnaje.

Trávila jsem jedenáct sezón na stránkách světové jedničky a sledovala jeho dráhu. Byla to spousta hodin a skutečně náročné práce. Joe Perry jistě nebyl pro Marka lehký los. Ale na mistrovství světa je každé kolo těžké. Musíte počítat, že právě v těchto zápasech se prověří vaše forma. Mark je zkušený hráč, který dokázal mnohdy nemožné. Celý tento snookerový rok měl však rozpačité výkony. Myslím, že jeho problém není ani tak ve hře, jako v jeho psychice.
Něco se změnilo. Je těžké, když jste na vrcholu, si to uvědomit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama