Mark Williams potřetí mistrem světa

8. května 2018 v 19:31 |  Aktuality

Mistr světa Mark Williams s rodinou

Včera se stal potřetí mistrem světa Mark Williams (43), který porazil ve finále Johna Higginse 18-16. Byla to jedna z nejlepších finálových bitev v sheffieldském divadle Crucible. Ve finále se setkali dva špičkový, velmi zkušení hráči, a dali nám tak možnost si zavzpomínat na doby, kdy diváci byli podobnými boji s jejich napětím a tempem fascinováni.

Mark Williams, který vyhrál titul mistra světa v roce 2000 a 2003 se tak znovu zapsal do dějin. Nejen tím, že zdvihl trofej a s ním i šek na nejvyšší cenu pro vítěze, kterou kdy mistr světa obdržel, tj. 425.000 liber, ale také svou sázkou, kde se nechal slyšet před šampionátem, že když vyhraje titul, půjde na tiskovou konferenci nahý. Pravda, šel s ručníkem kolem pasu, ale na lavici při tiskovce ho již neměl. Promiňte, že ponechám tentokrát svůj komentář k tomuto činu stranou.


Mark Williams na tiskové konferenci

Je to neuvěřitelné, že ještě před dvanácti měsíci chtěl Williams dát tágo k ledu, když šest sezón nevyhrál bodovaný turnaj. Vyzkoušel nakonec novou metodu tréninku SightRigh a dostavily se úžasné výsledky.

Čtyřnásobný mistr světa John Higgins (42) dostal opět po roce šanci získat pátý titul. Vloni byl ve finále s Markem Selbym, které prohrál 15-18 a myslel, že to byla již jedna z jeho posledních šancí. Ale letos se znovu probojoval do finále a pokusil se trofej vyhrát. Dotahoval Williamse ve třech sessions 3-5, 7-10 a 10-15.

V poslední závěrečné session ještě stáhl na 16-17, ale nepodařilo se mu již zápas otočit. Williams vedl 63 v dalším framu, ale udělal chybu na růžové, kterou nepotopil. Celý zápas mu pak následně rozhodla červená do středové kapsy.

Oba hráči se chtějí vrátit opět do boje o titul příští rok. Nezbývá, než se těšit na další ročník šampionátu.

VIDEO - World Championship (Final Conslusion + Awards) https://www.youtube.com/watch?v=w9YnOMC2VxE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | 9. května 2018 v 11:35 | Reagovat

Letošní finále WCH předvedlo úžasnou podívanou. Při jeho sledování jsem se vrátila ve vzpomínkách o několik let zpět, kdy hráči top 16 měli po celou sezonu své pevné místo v žebříčku, takže na důležitých turnajích měřili síly především mezi sebou a zápasy měly odpovídající úroveň. Letošní finále mistrovství světa bylo stejné. Oba finalisté ukázali, že jsou stále ve velmi dobré formě a je radost sledovat jejich hru. Framy byly rychlé, téměř nepřerušené, o vysoké náběhy nebyla nouze. Takovou hru v posledních letech nevidíme často, což je opravdu škoda. Způsob hry, jaký předváděli letošní finalisté kdysi plnil haly do posledního místa. Navíc bylo vidět, že si oba hráči hru užívají. I to vídáme v poslední době velice zřídka….

Zápas byl nádherný, ovšem originální rozhovor vítěze pro tisk mi vyrazil dech. Je pravda, že Mark Williams si svým činem zajistil nesmrtelnost. I kdyby se po ukončení kariéry zapomnělo na jeho výhry, na tiskovou konferenci po získání třetího titulu mistra světa se nezapomene, zapsal se do podvědomí diváků a čtenářů navždy. Jen nevím, zda je to úplně vhodné pro mistra světa s titulem MBE, na který je tak pyšný, že jej uvádí v každé své adrese. Ale v našich zeměpisných šířkách máme asi trochu jiný  názor na projev radosti nad krásným  výsledkem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama