Srpen 2018

Paul Hunter Classic 2018 - smutné 15. výročí

3. srpna 2018 v 22:21 Aktuality


Během 11 let jsem vynechala turnaj Paul Hunter Classic (PHC) ve Fürthu pouze jednou, a to loni. Turnaj, který patřil k nejlepším pro-am turnajům a ještě blízko našich hranic, byl nejschůdnější pro setkání našich fanoušků s top hráči. Proto se mi dařilo také tolik let propagovat snooker u nás. Ovšem to, co se stalo letos, mě úplně šokovalo.

Při pohledu na prize money bylo jasné, že tento turnaj je nejméně sponzorovaným turnajem ze všech a tudíž je ohrožena účast top hráčů, kteří jsou dnes již naučeni vyhrávat velké peníze.

Z toho důvodu se mluví o tom, že turnaj by již v příštím roce mohl chybět ve snookerovém kalendáři. Není žádným tajemstvím, že snookerové turnaje z Evropy mizí. Tento ročník má být pro PHC jeho 15. výročím. Vzdává se v něm hold profesionálnímu hráči Paulu Hunterovi, který podlehl těžké nemoci ve svých 27 letech. Odtud i jeho název.

Snad proto jsme doufali, že pokud je to turnaj silně ohrožený zánikem, bude jeho výročí důstojné se vším všudy. Na plakátu vyšla řada hvězd, které vyhrály turnaj v minulých letech a tak jsme nepochybovali, že by měli letos také přijet. Je to přece výročí!

Lístky již prodávala německá Dragonstars od března. Byly roky, kdy se po nich jen zaprášilo, ovšem nikoho nenapadlo, že za vysokou cenu si letos nakonec zaplatí hráče mnohem níže v žebříčku. Soutěž tím ztratila nejen na atraktivitě, ale zejména k vysoké ceně VIP lístků se z plakátu na turnaj stala reklama, která je jen smutnou vzpomínkou. Hvězdy se prostě v převážné většině nedostaví. Je to políček celému turnaji a snookeru vůbec. Postupně je totiž v průběhu let stále více vidět, že na prvním místě jsou u hráčů peníze a diváci už nikoho nezajímají. A dobří fanoušci už teprve ne.

Nejen já jsem roztrpčená celou touto situací. Je to moje největší zklamání za 11letou propagaci tohoto sportu.
Pokud PHC mělo velký ohlas z předchozích let, nyní je veškerá práce, se kterou turnaj Dragonstars budoval, pohřbena. Zůstává jen hořká pachuť. Není to jen vina nedostatku sponzorů. Tady přece nemělo jít o peníze, ale spíš o důležité setkání nejlepších hráčů, kteří táhnout sport, s lidmi, s fanoušky v ochozech a s přáteli, kteří na turnaj jezdili. No řekněte, kdo bude chodit na sport, když se největší hvězdy otáčejí zády?

Je tu pro mne čas odejít. Víte, že kromě Snooker blogu jsem vedla 11 let úspěšně stránky Marku Selbymu. Děkuji tím za podporu především mé rodině a nejbližším přátelům. A také Vám, kteří jste chodili číst, a kterým se moje propagace sportu líbila. Byla to spousta let tvrdé práce a spousta hodin, které podporovalo nadšení. Bez toho se však žádné sny nemohou nikdy splnit. Přeji Vám proto hodně štěstí a vytrvalosti ke plnění Vašich snů.

Zde je pavouk turnaje s rozpisem: