Paul Hunter Classic 2018 - smutné 15. výročí

3. srpna 2018 v 22:21 |  Aktuality


Během 11 let jsem vynechala turnaj Paul Hunter Classic (PHC) ve Fürthu pouze jednou, a to loni. Turnaj, který patřil k nejlepším pro-am turnajům a ještě blízko našich hranic, byl nejschůdnější pro setkání našich fanoušků s top hráči. Proto se mi dařilo také tolik let propagovat snooker u nás. Ovšem to, co se stalo letos, mě úplně šokovalo.

Při pohledu na prize money bylo jasné, že tento turnaj je nejméně sponzorovaným turnajem ze všech a tudíž je ohrožena účast top hráčů, kteří jsou dnes již naučeni vyhrávat velké peníze.

Z toho důvodu se mluví o tom, že turnaj by již v příštím roce mohl chybět ve snookerovém kalendáři. Není žádným tajemstvím, že snookerové turnaje z Evropy mizí. Tento ročník má být pro PHC jeho 15. výročím. Vzdává se v něm hold profesionálnímu hráči Paulu Hunterovi, který podlehl těžké nemoci ve svých 27 letech. Odtud i jeho název.

Snad proto jsme doufali, že pokud je to turnaj silně ohrožený zánikem, bude jeho výročí důstojné se vším všudy. Na plakátu vyšla řada hvězd, které vyhrály turnaj v minulých letech a tak jsme nepochybovali, že by měli letos také přijet. Je to přece výročí!

Lístky již prodávala německá Dragonstars od března. Byly roky, kdy se po nich jen zaprášilo, ovšem nikoho nenapadlo, že za vysokou cenu si letos nakonec zaplatí hráče mnohem níže v žebříčku. Soutěž tím ztratila nejen na atraktivitě, ale zejména k vysoké ceně VIP lístků se z plakátu na turnaj stala reklama, která je jen smutnou vzpomínkou. Hvězdy se prostě v převážné většině nedostaví. Je to políček celému turnaji a snookeru vůbec. Postupně je totiž v průběhu let stále více vidět, že na prvním místě jsou u hráčů peníze a diváci už nikoho nezajímají. A dobří fanoušci už teprve ne.

Nejen já jsem roztrpčená celou touto situací. Je to moje největší zklamání za 11letou propagaci tohoto sportu.
Pokud PHC mělo velký ohlas z předchozích let, nyní je veškerá práce, se kterou turnaj Dragonstars budoval, pohřbena. Zůstává jen hořká pachuť. Není to jen vina nedostatku sponzorů. Tady přece nemělo jít o peníze, ale spíš o důležité setkání nejlepších hráčů, kteří táhnout sport, s lidmi, s fanoušky v ochozech a s přáteli, kteří na turnaj jezdili. No řekněte, kdo bude chodit na sport, když se největší hvězdy otáčejí zády?

Je tu pro mne čas odejít. Víte, že kromě Snooker blogu jsem vedla 11 let úspěšně stránky Marku Selbymu. Děkuji tím za podporu především mé rodině a nejbližším přátelům. A také Vám, kteří jste chodili číst, a kterým se moje propagace sportu líbila. Byla to spousta let tvrdé práce a spousta hodin, které podporovalo nadšení. Bez toho se však žádné sny nemohou nikdy splnit. Přeji Vám proto hodně štěstí a vytrvalosti ke plnění Vašich snů.

Zde je pavouk turnaje s rozpisem:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | 4. srpna 2018 v 8:12 | Reagovat

Je to smutné čtení a ještě smutnější skutečnost. PHC vyhledávali fanoušci pro blízký kontakt s oblíbenými hráči, turnaj byl ojedinělý, v pěkném prostředí a se skvělou atmosférou. Je pravda, že vše se trochu pokazilo, když se stal bodovaným, ale i tak sem jezdili špičkoví hráči a diváci mohli vidět skvělé výkony.

Mrzí mne, že plánované 15. výročí turnaje takto dopadlo. I když turnaj kvůli nízkým ziskům bude končit, mohl být právě tento ročník pro fanoušky i hráče pěkným rozloučením a všichni si ho mohli ještě naposledy užít a uchovat si hezké vzpomínky a pár fotek a podpisů na památku setkání s hvězdami. Myslím, že hodně letošních diváků bude zklamaných a přitom za nic nemohou. U tohoto turnaje přece nešlo o výhru, měla to být pocta talentovanému a oblíbenému hráči, který musel odejít tak brzy… Jen několik jeho kolegů i na vyšších příčkách si to uvědomuje, to je veliká škoda. Ne každý si může dovolit jezdit na turnaje UK, o Asii nemluvě.  

Teď už zůstanou pouze televizní přenosy, v často ne zrovna skvělé kvalitě z turnajů, kde vládnou peníze, ale diváci a přátelské vztahy zde už nemají místo. Možná bude mít rozmach v Asii, ale evropští fanoušci už se nemají z čeho radovat. Jen nevím, čím si tuto facku zasloužili….

2 Anča Anča | 6. srpna 2018 v 13:32 | Reagovat

Peníze za lístky se vrací?

3 admin admin | 7. srpna 2018 v 6:20 | Reagovat

Jestli myslíte za předražené VIP lístky - bylo by to gesto za zpackaný turnaj. Ale toho se nám od Dragonstars nedostalo. Lístky jsou neprodejné. Kdo půjde na turnaj, kde jak se zmiňují fanoušci, chybí 20 až 30 hvězd?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama